: 09126522521

«مرگ فروشنده»

«مرگ فروشنده»

«مرگ فروشنده»

  • 0

«مرگ فروشنده»

این کتاب اثری از “آرتور اشر میلر”؛ زاده‌ی ۱۷اکتبرِ سال1915، نویسنده، نمایشنامه نویس و مقاله نویس آمریکایی بود. میلر با نوشتن تعداد زیادی نمایشنامه برای بیشتر از ۶۰سال نقش برجسته‌ای در ادبیات و سینمای آمریکا داشت. نمایش‌نامه‌ی ” مرگ فروشنده” معروف‌ترین اثر میلر است که بارها در صحنه‌های مختلف اجرا شده ‌است.

«”ویلی”؛ بازاریاب کهنه‌کاری است که در دوران کهنسالی متوجه می‌شود که مثل گذشته توان کار کردن ندارد. او آخرین بار که برای بازاریابی رفته، بدون هیچ فروشی، زود به خانه بر می‌گردد. همسرش “لیندا” قصد دلداری دادن به او دارد، اما ویلی مثل یک شکست خورده او را رها می‌کند و به آشپزخانه می‌رود. او به دلیل شرایط سختی دچار زوال عقلی نیز شده است و در خاطراتش نیز سیر می‌کند. “بیف” و “هپی” فرزندان او هستند که آن‌ها هم به موفق نرسیدند. بیف، پسر بزرگ او بیشتر از همه در جریان مشکلات پدرش است و بیشترین مخالفت را با او دارد. دلیل مخالفت‌های او هم این است که، زمانی که در مسابقات مدرسه شکست می‌خورد برای دلداری نزد پدرش می‌رود، اما او را با زنی تنها می‌یابد! بعد از این حادثه قهرمانی که از پدرش در ذهن بیف ساخته شده بود به یکباره ویران می‌شود. در این بین، تنها کسی که همچنان دوستی صمیمانه‌ای با ویلی دارد، چارلی است که گاهی اوقات با هم مثل گذشته بازی و صحبت می‌کنند. ولی پسر چارلی برخلاف بیف، وکیل موفقی شده است که با اعتماد به نفس در بحث‌ها شرکت می‌کند. ویلی به دفتر رئیسش می‌رود تا با او درباره مشکلاتش صحبت کند و از او درخواست شغلی راحت‌تر کند اما…»

بخش قابل توجه محبوبیت این نمایشنامه؛ به خاطر اختلاف طبقاتی است که به تصویر می‌کشد، تقابل مفاهیمی چون ثروت و رفاه آمریکایی با فردیت و واقعیت

مقالات مرتبط
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.