: 09126522521

«جزء از کل»

«جزء از کل»

«جزء از کل»

  • 0

«جزء از کل»

این کتاب اولین رمان از “استیو تولتز”؛ نویسنده‌ی استرالیایی است که در سال۲۰۰۸ منتشر شد و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های تاریخ استرالیا، به محبوبیت بسیار زیادی در سطح جهان دست یافت.

«موضوع کتاب درباره‌ی پدر و پسری با نام‌های “مارتین” و “جاسپر” است که هر کدام از یک زاویه‌ی خاص و متفاوت با عامه‌ی مردم به زندگی و اتفاقات آن نگاه می‌کنند. کتاب بعضی مواقع از زاویه‌ی دید مارتین و بعضی مواقع از زاویه‌ی دید جاسپر بیان می‌شود که همین موضوع باعث جذاب‌تر شدنِ آن می‌شود. روابط تیره و تار جاسپر با پدرش موضوع اصلی رمان را تشکیل می‌دهد. مارتین با باورهای خاص و گاه عجیب خودش سعی می‌کند پسرش را به بهترین شکل ممکن تربیت کند و به همین خاطر داستان زندگی خودش را از همان دوران کودکی برای او تعریف می‌کند، اما جاسپر به دلیل تربیت عجیب و زخم زبان‌های پدرش، دوران کودکی گیج کننده‌ای را پشتِ سر می‌گذارد. داستان از زمان کودکى پدر تا زمان بزرگ شدن فرزند ادامه پیدا می‌کند و تمامی حوادث و اتفاقات شگفت‌انگیز زندگیِ آن‌ها همراه با یک طنز تلخ و یک تم فلسفی روایت می‌شود…»

گزیده‌ای از متن کتاب: «وقتی بچه هستی برای این که پیرو جمع نباشی با این جمله به تو حمله می‌کنند: “اگر همه از بالای پل بپرند پایین، تو هم باید بپری؟”، ولی وقتی بزرگ می‌شوی؛ ناگهان متفاوت بودن با دیگران جرم به حساب می‌آید و مردم می‌گویند: “هی…، همه دارن از روی پل می‌پرن پایین، تو چرا نمی‌پری؟”…»

مقالات مرتبط
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.