: 09126522521

«بیلی»

«بیلی»

«بیلی»

  • 0

«بیلی»

این کتاب یکی از محبوب‌‌ترین کتاب‌های چاپ شده از “آنا گاوالدا” در سال‌های اخیر است و پرفروش‌ ترین رمان سال ۲۰۱۵ در فرانسه بوده و تاکنون به ۲۵زبان دنیا ترجمه شده است.

«داستان این کتاب؛ روایتگر دو جوان به نام‌های “بیلی” و “فرنک” است که این دو دوست قدیمی در شکاف بین صخره‌ای در کوه‌های ساون فرانسه گیر کرده‌اند. ته شکافی که نه موبایل آنتن می‌دهد و نه کسی از آن‌جا عبور می‌کند. آن‌ها هر دو زخمی هستند فرنک بیشتر و بیلی کمتر مجروح شده است. فرنک به نظر می‌رسد از شدت جراحات هوشیاری خود را رفته رفته از دست می‌دهد و با فرا رسیدن شب در نهایت بی‌هوش می‌شود. بیلی سعی می‌کند که با مرور خاطرات خود را در کنار او آرام و بیدار نگه دارد تا با سرزدن سپیده به دنبال کمک برود. قسمت‌های مختلف کتاب، داستان زندگی و دوران کودکی بیلی و فرانک را برای خواننده شرح می‌دهند. فرانک یک بچه‌‌ی باهوش بوده که کودکی سختی داشته است. پدرش بیکار و مادرش هم همیشه تحت درمان با داروهای ضدافسردگی بوده است و…»

گزیده‌ای از متن کتاب: «ما به این‌جا بر می‌گردیم… به تو قول می‌دهم که بر می‌گردیم… سرت را بالا بگیر، یک روز این‌جا بر می‌گردیم و می‌مانیم… قول می‌دهم که روزی از این پل عبور می‌کنی و آن‌قدر سرگرم موبایل نازکت خواهی شد که به هیچکدام از این‌ها توجه نمی‌کنی! این من هستم که به تو قول می‌دهم، تو بدون این‌که این‌جا زندگی کنی، نخواهی مرد…»

مقالات مرتبط
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.